Czym cechuje się podnośnik samochodowy dwukolumnowy?

Dodano: 2017-06-19 Przez: admin


 
Podnośniki samochodowe można ogólnie podzielić na zmechanizowane oraz ręczne. Kierowcy korzystają z ręcznych podnośników między innymi przy zmianach kół w trakcie podróżowania. Natomiast takie podnośniki w warsztatach pełnią jedynie rolę pomocniczą. Kiedy wykorzystywany jest podnośniki dwukolumnowy?
 
Zmechanizowane podnośniki są niezbędne w warsztatach między innymi do podnoszenia całych samochodów. Jednym z podnośników wykorzystywanych w warsztatach jest podnośnik samochodowy dwukolumnowy. Podnośniki tego rodzaju są podnośnikami elektrohydraulicznymi. Działają one przy wykorzystywaniu zasady Pascala.
 
Wykorzystywanie zasady Pascala w podnośnikach opiera się na pozwala wykorzystać jednakowe ciśnienie w całej objętości cieczy wykorzystywanej w podnośniku. W ten sposób nacisk tłoka siłownika pozwala przekładać się ze zwielokrotnioną siłą na tłok pompy hydraulicznej. Jednocześnie w podnośnikach dwukolumnowych wykorzystywane są przy napędach elektrohydraulicznych zarówno tłoki pojedyncze a także składające się z wielu członków. Wykorzystywane są również napędy elektropneumatyczne, gdzie zamiast płynów hydraulicznych wykorzystywane jest najczęściej sprężone powietrze.
 
Wybór podnośnika do warsztatu?
Gdy wybierany jest typ podnośnika do warsztatu ważne jest dopasowanie  go do sposobu obsługiwani samochodów. Nieco inne podnośniki będą wykorzystywane w serwisach wulkanizacyjnych a inne podnośniki trzeba wykorzystać w przypadku realizowania napraw różnych typów samochodów w warsztacie. W wielu warsztatach niezbędne jest posiadanie różnych typów podnośników począwszy od zmechanizowanych a kończąc na ręcznych. Pozwala to na wykonanie pracy w warsztacie znacznie bardziej sprawnie.
 
Wybór odpowiedniego podnośnika to również postawienie na modele sprawdzonych producentów. Pozwala to na znaczne wydłużenie czasu wykorzystywania podnośników w warsztatach poprzez postawienie na wydajne oraz trwałe urządzenia. Ma to szczególnie duże znaczenie w zakresie długoterminowych kosztów prowadzenia warsztatu samochodowego.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy